Międzynarodowy Turniej Karate "Unii Lubelskiej" - relacja

 

b_250_200_16777215_00_images_podium_litwa.jpg

W ostatnią niedzielę września w Lublinie odbyło się specjalne wydarzenie w ramach obchodów 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej. Był to, objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Międzynarodowy Turniej Karate "Unii Lubelskiej", w którym udział brali zawodnicy reprezentujący kluby z Lublina, Puław, Tomaszowa Lubelskiego, Ryk, Zamościa oraz goście z Wilna.

W zawodach tych nasz klub dzielnie reprezentowało 5 zawodniczek. Najlepiej z nich wypadła Kinga Kupisz, która zdobyła srebrny medal w najmłodszej grupie. Kinga gładko przeszła przez fazę grupową, pokonując po drodze m.in dwie swoje klubowe koleżanki - w pojedynku o wejście do grupy medalowej wygrała z Olą Sikorską, która ostatecznie zajęła 5. miejsce, zaś w półfinale wygrała z Zosią Cichoń-Stachyrą, która rywalizację skończyła na również wysokim, 4. miejscu.

W starszych grupach dzielnie walczyły Julia Jarosz oraz Agata Jarosz, które mimo udanych startów musiały uznać wyższość swoich bardziej doświadczonych koleżanek, m.in. kilkukrotnym medalistkom Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski z Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody były świetnym treningiem oraz okazją do pogłębienia kareteckiej przyjaźni polsko-litewskiej.

Jak zacząć?

Jak zacząćPierwszy nabór do grup początkujących rozpoczyna się pod koniec sierpnia. Co zrobić, aby zostać członkiem klubu? Więcej w rozwinięciu.

więcej

O klubie

O klubie Nasz Klub działa jako stowarzyszenie wpisane do Rejestru Klubów Sportowych Starosty Puławskiego. Czytaj więcej...

więcej

Czym jest karate?

Czym jest karate?Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych.

więcej