O klubie

Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez nauczanie dalekowschodnich sztuk walki. W naszym klubie działają obecnie dwie sekcje: karate oraz judo. 

Nasz Klub jest zrzeszony w:
- Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, 
- Polskim Związku Judo, 
- Polskiej Federacji Koryu Karate Jutsu i Aikido Kobukai.

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony bez użycia broni. Opiera się na maksymalnym wykorzystaniu możliwości całego ciała. Nie ograniczamy się do jednego stylu - w karate, którym ćwiczymy, obecne są elementy głównie stylu shotokan, fudokan i karate tradycyjnego ale również koryu karate i aikijiujitsu. Dzięki temu, oprócz typowych dla karate uderzeń, kopnięć i bloków, ćwiczymy również rzuty, obalenia, dźwignie, duszenia. Ćwiczący uzyskuje pewność siebie, opanowanie i umiejętność samoobrony. 

Judo jest sztuką walki, która mimo dużego usportowienia, pozostaje skuteczna w realnej samoobronie. W judo wykorzystuje się rzuty, dźwignie, duszenia oraz trzymania. Dyscyplina ta od 1964 roku jest dyscypliną olimpijską.

Dyscyplin tych może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. Uprawianie tych sztuk powoduje, iż pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego oraz oddechowego.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

b_250_200_16777215_00_images_plakatwww.jpg

Jak zacząć?

Jak zacząćPierwszy nabór do grup początkujących rozpoczyna się pod koniec sierpnia. Co zrobić, aby zostać członkiem klubu? Więcej w rozwinięciu.

więcej

O klubie

O klubie Nasz Klub działa jako stowarzyszenie wpisane do Rejestru Klubów Sportowych Starosty Puławskiego. Czytaj więcej...

więcej

Czym jest karate?

Czym jest karate?Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych.

więcej